Sezon 2011

W 2011 Hufiec sezon pokazów rozpoczął od wizyty na targach Agrotravel  Kielcach na III Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL. Wyjazd miał na celu promowanie Opatowa. Na stoisku miasta znalazły się m. in. krówki opatowskie, ciastka z cukierni pana Szarego oraz ulotki promocyjne.
Opatowscy rycerze stoczyli również dwie walki z "zaprzyjaźnionym" słowianinem, z których jedna zakończyła się wygraną hufca. W ten sposób mogli pokazać, czego nauczyli się przez długi czas uczęszczania na zajęcia.

 

28 Maja 2011 roku, poraz pierwszy na turnieju rycerskim na zamku Krzyżtopór zaprezentowała się grupa łucznicza z Hufca Rycerstwa Opatowskiego. Łucznicy wzięli udział w konkursie strzeleckim. Laureatem był Hubert Dziadczykowski.

 

W dniu 3 lipca w odbywającym się w Sandomierzu Jarmarku Jagiellońskim i Festynie Rycerskim uczestniczył Hufiec Rycerstwa Opatowskiego. Opatowscy rycerze wzięli udział w paradzie wojsk wraz z Chorągwią Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej.
Zespół tańca dawnego Opatowskiego Hufca Rycerskiego zaprezentował się na sandomierskim rynku wykonując dwa tańce i otwierając tym samym niedzielne pokazy. Niestety pogoda pokrzyżowała plany organizatorów i zaplanowane na popołudnie pokazy umiejętności i turniej łuczniczy zostały odwołane.

 

28 września Hufiec Rycerstwa Opatowskiego zaprezentował się podczas Festynu Rycerskiego u podnóża zamku w Rembowie, gmina Raków. Opatowska grupa zaprezentowała średniowieczne tańce, pokaz łuczniczy oraz inscenizacje walk rycerskich.

 

Dnia 1-2 października Hufiec Rycerstwa Opatowskiego uczestniczył w XIII Międzynarodowym Turnieju Rycerskim w Szydłowie.
Opatowska grupa zaprezentowała średniowieczne tańce, uczestniczyła w inscenizacji bitwy pod Płowcami oraz turnieju łuczniczym, w którym z 22 łuczników zwyciężył Hubert Dziadczykowski a III miejsce zajął Stanisław Kolasiński.

 

 

Kontakt

E-mail: ryc.opa@wp.pl